ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8715743
*
nr 871 5743
Spegel
Bohus Intarsia, Design G Gewall, Dyrkan, höjd: 54
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2014
kl 19:03:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 22:40:44
1
250 kr
27/1 17:24:50
2
250 kr
27/1 17:25:20
2
450 kr
27/1 18:33:56
3
500 kr
27/1 18:47:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohus intarsia dyrkan g gewall spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 871 5743
Spegel
Bohus Intarsia, Design G Gewall, Dyrkan, höjd: 54
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 22:40:44 | 1 | 250 kr |
27/1 17:24:50 | 2 | 250 kr |
27/1 17:25:20 | 2 | 450 kr |
27/1 18:33:56 | 3 | 500 kr |
27/1 18:47:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohus intarsia dyrkan g gewall spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51